Програма та учасники фестивалю "Країна Мрій" 2009 у Києві 27 червня.
Найбільший, найдавніший, найцікавіший та просто найкращий етнофестиваль України та всієї Східної Європи – Країна Мрій 2009 – відбудеться в столиці 27 червня. Час проведення фестивалю - з 10 ранку до 10 вечора. На жаль, цього року шостий фестиваль "Країна Мрій" триватиме лише 1 день, але й те добре з огляду на кризу, велика подяка Скрипці та спонсорам.
Місце проведення Країни Мрій 2009: Співоче поле на Печерську в Києві, як завжди.
Квитки на Країну Мрії: непотрібні, вхід на фестиваль безкоштовний.
Учасники фестивалю Країна Мрій 2009: Полісся на фестивалі "Країні Мрій" 2009 представлятимуть аж один кобзар Сергій Ткач з Рівного зі своїм західно-поліським лірницьким репертуаром, а ще автентичний музичний колектив з Бобровицького району Чернігівщини та численні кияни, серед яких варто відзначити новий фолковий проект Україн-СКА гурту Мед Хедз, а також два колективи з Литви – вільнюська група Žalvarinis ("Жалварініс") і великий каунаський фолковий ансамбль ŽAISA ("Жайса"), що співає народних пісень, зокрема й славетні литовські сутартіне, та вирізняється своїми гарними строями, що репрезентують традиційний сільський одяг різних литовських країв. Žaisa виступає вже понад 20 років, тож є що послухати. В Україні Žaisa представлятиме і класичні, і свіженькі пісні зі своєї нової програми Ant tėvulio dvaro, "Над татковим подвір'ям".
Найбільшої ж уваги серед усіх учасників певно вартий ŽALVARINIS – "Жалварініс" - один з найцікавіших фолк-рокових гуртів Прибалтики та може найоригінальніший з музичних колективів власне Литви. ŽALVARINIS (перекладається з литовської як "латунь") було засновано у Вільнюсі 2001 року як спільний проект метал-гурту Ugnėlakis ("Уґнелакіс") та легендарної нео-поганської групи Kūlgrinda (Кульґрінда).
Назва музичного гурту ŽALVARINIS "латунь" пов'язана зі струнами, мото групи звучить як žalvarinių stygų spindesys saulėje – "сяйво латунних струн на сонці".
Тексти ŽALVARINIS – це народні та оригінальні литовські пісні, часто з дуже старими словами та словоформами, які надто цікавлять лінгвістів, оскільки литовська мова з поміж усіх живих до сьогодні мов світу є найближчою до спільної прамови усіх індоєвропейців – санскриту. Більше того, деякі пісні ŽALVARINIS взагалі виконуються мертвою вже пруською мовою, якою говорили знищені німцями ще в ранньому середньовіччі пруси – балтський народ, рідний литовцям, що жили на території сучасної Калінінградської області РФ.
За час свого існування "Жалварініс" видав 3 альбоми – перший альбом 2002 року, який і приніс славу музикантам, називався Ugnėlakis su Kūlgrinda або ж просто Žalvarinis. Другий свій компакт-диск музиканти видали 2005 року під назвою Žalio vario (Zalio Vario скачать "з жовтого металу"), останній CD СД ŽALVARINIS видано минулого 2008 року – Folk' n' Rock (Folk-n-Rock, Фолк-енд-Рок).
Свою мету музиканти ZALVARINIS формулюють стисло і ясно, "оживити зникаючі вже литовські народні пісні, подавши їх слухачам модерново та атракційно".
Пісні ZALVARINIS: cеред найвідоміших хітів "Жалварініс" (ще також буває пишуть "Жальварініс", "Залваринис" чи "Жалваринис") – Kanapė ("коноплі"), Sauliutė ("сонечко"), Alaus, alaus ("пива, пива"), Rūtelių darželis ("рутовий садочок"). Послухати та завантажити деякі пісні можна на офіційному сайті гурту тут (скачати ŽALVARINIS).
Сьогодні ŽALVARINIS – це молоді, бадьорі та дуже щирі хлопці й дівчата, котрі люблять свою музику, країну й пиво та вперше гратимуть на великій українській сцені:
- Robertas Semeniukas (Робертас Семенюкас) – композитор, гітаріст
- Paulius Jaskūnas (Паулюс Яскунас) – бас-гітарист (до 2008 року грав Aurimas Lemežis (Аурімас Лямяжіс))
- Aidas Buivydas (Айдас Буйвідас) – гітарист, (до 2008 року грав Marius Būda (Марюс Буда))
- Ilja Molodcov (Ілья Молодцов) – барабани
- Cпівачки Ineta Meduneckytė (Інета Мядунецкіте), Laurita Peleniūtė-Pocienė (Лауріта Пялянюте-Поцєне), Eglė Pakšytė (Еґле Пакшіте).
0 comments:
Дописати коментар